Madrycki Real przegrywa - FC Barcelona sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Nie ulega wątpliwości, iż w poprzednich sezonach forma rozgrywania starcia o Superpuchar Hiszpanii delikatnie się zmieniła. Swego rodzaju zawód mogą odczuwać piłkarscy kibice z Hiszpanii, gdyż mecze o Superpuchar Hiszpanii przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W rywalizacji o ten puchar walczą teraz 4 drużyny, a wygrani półfinałowych par zagrają ze sobą w meczu finałowym. W obecnym sezonie w spotkaniu finałowym przeciwko sobie stanęły drużyny Realu oraz FC Barcelony. Kibice piłki nożnej z całego świata mogli być więc zadowoleni, ponieważ oznaczało to pierwsze El Classico w spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii od lat. Należy tutaj podkreślić to, iż w pierwszym zespole drużyny Dumy Katalonii występuje kapitan drużyny Polski, czyli Lewandowski.

Polski gracz miał więc okazję na zdobycie pierwszego pucharu w barwach Dumy Katalonii. Bardzo dużo dziennikarzy sportowych podkreślało przed tym spotkaniem, zdecydowanym faworytem do triumfu jest Real Madryt. Obecnie panujący mistrz hiszpańskich rozgrywek oraz triumfator ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów to istna maszyna do zwyciężania finałowych spotkań, i właśnie dlatego każdy inny rezultat niż ich triumf byłby sporym zaskoczeniem. Zdecydowaną przewagę od samego początku spotkania finałowego miała ekipa Dumy Katalonii. Piłkarze doskonale się rozumieli na boisku i z powodzeniem konstruowali kolejne ataki w pobliżu pola karnego przeciwnika. W tym starciu pierwszy gol strzelony został przez zawodników Barcelony, a jej strzelcem był Gavi, który wykorzystał fenomenalne podanie od Roberta Lewandowskiego. Przed zakończeniem pierwszej połowy do siatki trafił kapitan drużyny narodowej Polski, któremu świetnym podaniem popisał się Gavi. Rezultatem 2:0 dla Barcy zakończyła się pierwsza połowa, a zawodnicy Realu Madryt prezentowali się kiepsko na tle oponenta. W drugiej części wygląd meczu się nie zmienił, a 20 minut przed zakończeniem FC Barcelona zdobyła trzecią bramkę. Real Madryt zdobył jedyną bramkę w dodatkowym czasie gry, a strzelcem był Benzema. Finalnie starcie skończyło się rezultatem 3:1 dla Barcelony, która takim sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.